Obligacijos – viena pagrindinių turto klasių pasaulyje. Šis įrašas antrasis obligacijų tema.
Pirmojoje dalyje rašiau apie tai, kas yra obligacijos. O šio įrašo tikslas atsakyti į klausimą – what the hell do you need them for ? Gal iš viso nereikia ?
Yra dvi priežastys, kodėl investuojama į obligacijas, ir abi jos nesuderinamos.
Pirma, obligacijos yra saugi turto klasė.
Investuojant į obligacijas, nes šios yra saugios, siekiama ne aukštos grąžos, bet kuo labiau sumažinti portfelio vertės svyravimus.
Šiuo atveju dažniausiai šnekama apie patikimų valstybių vyriausybių obligacijas, kurios, sakoma, yra risk-free, neturi tikimybės tapti nemokiomis.
Antra, investuojama į obligacijas norint uždirbti aukštą grąžą.
Antruoju atveju, stengiantis uždirbti, dažniausiai šnekama apie įmonių obligacijas, kurių pajamingumas, bet ir rizika, aukštesnis, nes įmonės gali bankrutuoti.
Ši, antroji priežastis, visiškai nesiderina su pirmąja.
Read More